Rumsfeld čelí kritice za to, že nepodepisoval kondolence

Americký ministr obrany Donald Rumsfeld nevychází v posledních týdnech z problémů. Tentokrát se stal terčem kritiky za to, že osobně nepodepsal kondolenční dopisy rodinám vojáků zabitých v Iráku a Afgánistánu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Rumsfeld

Donald Rumsfeld | Zdroj: ČTK

Ode dne, kdy prezident Bush Donalda Rumsfelda požádal, aby v jeho vládě zůstal, se do šéfa Pentagonu denně pouštějí nejen demokraté, ale také jeho vlastní republikáni.

Nyní Rumsfeld čelí obrovské kritice médií za to, že si nedokázal najít čas, aby podepisoval kondolenční dopisy rodinám vojáků, kteří padli v boji s terorismem a za šíření demokracie ve světě.

Rumsfeld sice nyní tvrdí, že už dopisy začne podepisovat, ale vlnu rozhořčení to nezastavilo. Rodiny připomínají, že oni přinášejí nejtěžší oběti a ministr se nechtěl ani podepsat.

Republikánský senátor Chuck Hagel, veterán z Vietnamu, k tomu řekl, že to dokazuje, že v Pentagonu žijí mimo realitu a pohrdají lidmi. Prezident Bush si ale myslí, že Rumsfeld má velkolepé výsledky.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme