Rumunsko povede Basescu

Do prezidentského křesla v Rumunsku usedne opoziční vůdce Traian Basescu. Od voličů dostal důvěru v podobě bezmála 52 procent hlasů. Starosta Bukurešti v druhém kole porazil svého soupeře, sociálnědemokratického premiéra Nastaseho. Otázkou ale v tuto chvíli zůstává, koho Basescu vybere za nového předsedu vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Traian Basescu | Zdroj: ČTK

Velkou část života řídil kormidlo námořních lodí. Nyní povede 22miliónový národ. Jak doufá, jen tím správným směrem. "Naše spojenectví je založeno na ose Washington, Londýn, Bukurešť, na tom stojí má zahraniční politika. Samozřejmostí je i integrace do Evropské unie. My do Evropy patříme, nejen politicky, ale i kulturně."

Vstup Rumunska do Evropské unie je plánován na rok 2007. Musí ale dojít k radikální reformě soudnictví a odstranění korupce. Na Basescovi nyní je, aby jmenoval premiéra. Tento úkol však bude podle pozorovatelů kvůli rozložení sil v parlamentu ještě těžší než zvítězit v prezidentských volbách.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme