V Rumunsku hořela další nemocnice s covidovými pacienty. V Konstanci nejméně devět lidí zemřelo

Při požáru jednotky intenzivní péče v nemocnici pro pacienty s covidem-19 v rumunské Konstanci zemřelo nejméně devět lidí. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Bukurešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při požáru jednotky intenzivní péče v nemocnici pro pacienty s covidem-19 v rumunské Konstanci zemřelo nejméně devět lidí | Foto: Inquam Photos/Costin Dinca | Zdroj: Reuters

Z nemocnice pro pacienty s infekčními onemocněními ve městě na východě Rumunska museli být evakuováni pacienti, kterých zde bylo 113, z toho deset na jednotce intenzivní péče. Podle serveru Digi24 byli někteří pacienti přeneseni do bezpečí okny.

Pašeráci se pokusili propašovat tisíce roušek přes ukrajinské hranice do Rumunska. Z místa činu utekli

Číst článek

Ministr zdravotnictví Attila Cseke potvrdil, že při neštěstí zahynuli lidé, bližší bilanci obětí však nesdělil. Podle úřadů se již požár podařilo uhasit. Rumunská média uvedla, že pravděpodobnou příčinou neštěstí byla závada na elektroinstalaci.

V Rumunsku, které se potýká se zastaralou nemocniční infrastrukturou, zahynulo za uplynulý rok v důsledku požárů v odděleních pro covidové pacienty 15 lidí – deset v listopadu ve městě Piatra Neamts na severovýchodě země a dalších pět v lednu v bukurešťské nemocnici Matei Balš.

Další tři covidoví pacienti zemřeli v dubnu kvůli poruše plicních ventilátorů v Bukurešti.

Po požáru v nemocnici Matei Balš prezident Klaus Iohannis vyzval k urychlené „důkladné“ reformě zdravotnictví, která měla zabránit, aby se podobné tragédie opakovaly.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme