Rumunsko sužují mohutné záplavy

Více než 5000 lidí muselo být evakuováno kvůli záplavám na jihovýchodě Rumunska. Stovky vesničanů jsou navíc v zaplavených obcích nadále odříznuty od světa. Povodně jsou označovány za největší v postiženém regionu v posledních sto letech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velká voda zasáhla více než dvě stě obcí v župách Arad, Caraš-Severin, Mehedinti a Timiš, kde bylo zatopeno přes deset tisíc domů. Pod vodou je také více než sto tisíc hektarů orné půdy, poškozeny jsou desítky kilometrů silnic a železnic a tisíce soukromých hospodářství. Místy je přerušena dodávka elektřiny a potíže přetrvávají i se zásobováním obyvatelstva potravinami a léky.

Rumunská vláda zapojila do záchranných prací armádu, která s pomocí těžké techniky pomáhá evakuovat lidi z ohrožených lokalit a podílí se i na stavbě a upevňování hrází. Vydatné srážky vylily ze břehů především řeky Timiš, Vega a Birzava, ale i několik menších toků.

Robert Mikoláš, Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme