USA 0:1 Česko

Rumunsko zasáhla bouře. Na svědomí má nejméně pět životů, 30 lidí bylo zraněno

Nejméně pět mrtvých a 30 zraněných si vyžádala prudká bouře, která v neděli udeřila na západě a severu Rumunska. Silný vítr, který ji doprovázel, dosahoval rychlosti až 100 kilometrů za hodinu, uvedla s odvoláním na informace místních úřadů agentura AP.

Bukurešť (Aktualizováno: 21:35 17. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prudká bouře si v Rumunsku vyžádala pět mrtvých a na 30 zraněných. | Foto: Cornel Putan Alin | Zdroj: Reuters

Mluvčí úřadu pro mimořádné události v župě Timiš Elena Meghereaová upřesnila, že dvě oběti zemřely v Temešváru, který je správním střediskem Timiše. Jednou je muž, kterého zasáhl stržený billboard, druhou žena, na kterou spadl vyvrácený strom.

Další dva lidé zahynuli v městečku Buziaš, které leží asi 35 kilometrů jihovýchodně od Temešváru. Jednoho z nich také připravil o život padající strom.

Pátý člověk zemřel ve městě Bistrita na severu země, kam bouřka později postoupila. Podle nejmenovaného představitelů tamních úřadů jde o muže, kterého zasáhla ulomená větev, když procházel parkem.

Podle mluvčí úřadu pro mimořádné situace župy Caraš-Severin, která sousedí s župou Timiš, silný vítr na řadě míst vyvracel stromy a pokácel sloupy elektrického vedení. Mnoho domů kvůli tomu přišlo o dodávky elektřiny, uvedla mluvčí Elena Tarlaová.

V Temešváru podle tamního starosty Nicolae Robua vítr strhával střechy domů a dokázal i převrátit nákladní auta.

Úřady důrazně vyzvaly obyvatele, aby nevycházeli z domů, anebo aby si našli úkryt. Doporučily také odpojit elektrické spotřebiče ze zásuvky a držet se dál od transformátorů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme