Rus odsouzený v souvislosti s kresbou své dcery je podle Moskvy ve věznici v Žodzině v Bělorusku

Rus Alexej Moskaljov, odsouzený v souvislosti s protiválečnou kresbou své dcery, je na území Běloruska. V pátek o tom informovalo ruské velvyslanectví v Minsku, uvedla agentura TASS. Moskaljov byl v Bělorusku zadržen minulý týden krátce poté, co ho soud poslal na dva roky do vězení za diskreditaci ruské armády. Předtím uprchl z domácího vězení.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věznice Všehrdy

„Potvrzujeme, že ruský občan Alexej Moskaljov byl zadržen na území Běloruské republiky. V současnosti se nachází ve věznici v Žodzině.“ (ilustrační foto | Foto: Václav Štefan | Zdroj: Český rozhlas

„Potvrzujeme, že ruský občan Alexej Moskaljov byl zadržen na území Běloruské republiky. V současnosti se nachází ve věznici v Žodzině,“ uvedlo ruské velvyslanectví v Minsku. Právní zástupci zadrženého v uplynulých dnech upozorňovali, že nevědí, kde je.

Moskaljov začal mít problémy se zákonem, když jeho dcera Maša loni na jaře ve škole nakreslila obrázek proti ruské invazi na Ukrajinu. I kvůli příspěvkům na sociálních sítích byl tento otec-samoživitel vyšetřován kvůli podezření z diskreditace ruské armády.

Letos v březnu byl zadržen a umístěn do domácího vězení, Maša pak do dětského domova. Krátce před vynesením rozsudku na konci března otec z Ruska zmizel, krátce nato ho ale zadrželi v Minsku.

Ve čtvrtek se v Jefremově, kde Moskaljov s Mašou žili, za zavřenými dveřmi konalo první jednání soudu o tom, zda má být zbaven rodičovských práv.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme