Ruská ambasáda USA: Nešlo o nervový plyn

Ambasáda USA v Moskvě tvrdí, že plyn použitý při osvobozování rukojmích v moskevském divadle byl na bázi opiátu otupujícího smysly. Nešlo prý tedy o nervový plyn, jak se původně přepokládalo. Ruské úřady ale stále odmítají oficiálně oznámit, o jaký plyn, který zabil skoro 120 rukojmích zadržovaných čečenským komandem, šlo. Podle nejnovějších zpráv vzrostl také počet cizinců, kteří při dramatu přišli o život.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

moskevská pieta | Zdroj: ČTK

Jednou z dosud oznámených 117 obětí dramatu v moskevském divadle se stal i občan Spojených států. Potvrdilo to oficiálně americké velvyslanectví. Počet cizinců, kteří přišli při osvobozování rukojmích o život, se tak už vyšplhal na devět. Vedle Američana přišli o život tři občané Ukrajiny a dále lidé z Rakouska, Arménie, Běloruska, Kazachstánu a Nizozemska. Jak uvádějí internetové noviny Gazeta.ru, chystají se poslanci Svazu pravicových sil požadovat na parlamentní půdě odpovědi na řadu otázek, které vyvolal zásah speciálních sil. Týkají se oprávněnosti užití dosud neznámého plynu, špatné organizace lékařské pomoci rukojmím i chaotické evakuace lidí z divadla.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme