Varšava změní název stezky u ruské ambasády. Má upozornit na formy agrese, kterých se Rusko dopustilo

Stezka pro pěší a cyklisty, která vede kolem sídla ruského ambasády v centru Varšavy, ponese název na počest obětí různých forem agrese, jichž se Rusko dopustilo během 20. a 21. století. Příslušný návrh ve čtvrtek schválilo varšavské zastupitelstvo, informuje portál gazeta.pl.

Varšava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Varšava, Polsko

Varšava (ilustrační foto) | Foto: Filip Harzer | Zdroj: Český rozhlas

Za touto iniciativou stála národně-konzervativní strana Právo a spravedlnost (PiS).

„Je nutné udělat všechno, co je jen možné, aby Rusko nadále nepohrdalo zásadami mezinárodního soužití,“ uvedl zastupitel za PiS Filip Fronckowiak.

Jedním ze způsobů bylo pojmenovat komunikaci pro pěší a cyklisty Stezka obětí ruské agrese. Návrh podpořilo 55 zastupitelů, nikdo nebyl proti a dva se zdrželi.

Fronckowiak připomněl, že podobný krok udělala Praha a Vilnius. Pražské zastupitelstvo na návrh Prahy 6 v březnu přejmenovalo část Korunovační ulice u ruské ambasády na Ukrajinských hrdinů.

Varšavští zastupitelé svým rozhodnutím vzdávají hold nejen obětem současné ruské agrese proti Ukrajině, ale chtějí připomenout také památku lidí, kteří přišli o život v gulagu, při masakru v Katyni v roce 1940, během hladomoru na Ukrajině začátkem 30. let minulého století, za válek v Čečensku nebo při různých politických procesech.

Ruská ambasáda se nově nachází na ulici Ukrajinských hrdinů | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme