Ruská armáda přišla v Čečensku za nejasných okolností o 9 vojáků

Ruská armáda přišla v Čečensku o devět svých vojáků a další tři byli zraněni. Během spánku se na ně zřítila stěna drůbeží farmy na předměstí čečenské metropole Groznyj. Příčiny pádu části budovy jsou ale stále nejasné. Zatímco bezprostředně po neštěstí tvrdila čečenská policie, že šlo o náhodu, pár hodin nato už ministerstvo vnitra prohlásilo, že za smrt vojáků mohou arabští žoldáci v řadách čečenských separatistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Groznyj - město v ruinách

Groznyj - město v ruinách | Foto: nrk.no

Vyšetřovatelé oznámili, že příslušníci ruské armády se v drůbežárně ukryli před střelbou ozbrojenců. Dodali, že stěna mohla spadnout a zavalit vojáky po výbuchu granátu. Jenže příslušníci federálních sil, kteří pád stěny přežili, si na nic podobného nepamatují. V drůbežárně se ukryli na noc při plnění zvláštních úkolů a během zřícení části budovy spali.

Jejich velitelé ale oznámili, že během přestřelky zabili několik ozbrojenců, mezi nimi i jednoho muže z nejmenované arabské země.

Zatím také není jasné, v jakém smyslu bude zahájeno trestní stíhání kvůli smrti 9 vojáků. Podle jedné verze na základě obvinění z terorismu, podle druhé jen kvůli pokusu o zabití příslušníků bezpečnostních sil.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme