Ruská mimoparlamentní opozice žádá demisi premiéra Putina

Ruská policie zadržela kolem dvou desítek účastníků nepovolené opoziční akce v centru Moskvy. Příznivci mimoparlamentní opozice protestují proti postupu vlády v době finanční krize a žádají její demisi. Demonstrace se měly odehrát i v několika dalších ruských městech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace v Moskvě

demonstrace v Moskvě | Zdroj: ČTK

V centru Moskvy se sešly zhruba dvě stovky příznivců mimoparlamentní opozice. Aktivisté z hnutí Jiné Rusko žádají demisi vlády premiéra Vladimira Putina, která podle nich není schopna řešit sílící ekonomické a sociální problémy. Opozice chtěla podle svého tvrzení poukázat také na to, že úřady zákazy pokojných demonstrací porušují ruskou ústavu.

Policie nasadila v hlavním městě do akce zhruba 4. 000 mužů, necelé dvě desítky účastníků nepovolené akce byly zatčeny - včetně několika ruských novinářů. Kromě ruského hlavního města plánovali příznivci opozice vyjít do ulic také v Petrohradě, Nižním Novgorodu, Jekatěrinburku a dalších regionálních centrech.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme