Ruská opozice obviňuje úřady ze zmanipulování komunálních voleb v Soči

V ruském letovisku Soči dnes obyvatelé vybírali nového starostu, který bude zodpovídat za miliardy dolarů určené na výstavbu sportovišť pro olympijské hry v roce 2014. Podle volební komise se hlasování odehrálo bez problémů, ruská opozice ale tvrdí, že volby byly zmanipulované.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby starosty v Soči

volby starosty v Soči | Zdroj: ČTK

Podle člena opozičního hnutí Solidarita, Borise Němcova, který se o post starosty Soči také uchází, došlo k zásadnímu porušení volebního zákona při hlasování hned několikrát.

Na obstrukce při předvolební kampani a nefér podporu úřadů prokremelskému kandidátovi Anatolii Pachomovovi si stěžuje i další opoziční kandidát z Ruské komunistické strany. Volební komise nicméně tvrdí, že žádné vážné problémy nezaregistrovala.

Volby v černomořském letovisku jsou považovány za test demokratického odhodlání prezidenta Dmitrije Medvěděva, který se několikrát veřejně vyslovil pro otevřenou politickou soutěž. Budoucí starosta Soči, které se chystá na pořadatelství zimní olympiády v roce 2014, bude mít pod dohledem rozpočet ve výši více než šesti miliard dolarů.

Lenka Kabrhelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme