Ruská opozice obviňuje úřady ze zmanipulování komunálních voleb v Soči

V ruském letovisku Soči dnes obyvatelé vybírali nového starostu, který bude zodpovídat za miliardy dolarů určené na výstavbu sportovišť pro olympijské hry v roce 2014. Podle volební komise se hlasování odehrálo bez problémů, ruská opozice ale tvrdí, že volby byly zmanipulované.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby starosty v Soči | Foto: ČTK

Podle člena opozičního hnutí Solidarita, Borise Němcova, který se o post starosty Soči také uchází, došlo k zásadnímu porušení volebního zákona při hlasování hned několikrát.

Na obstrukce při předvolební kampani a nefér podporu úřadů prokremelskému kandidátovi Anatolii Pachomovovi si stěžuje i další opoziční kandidát z Ruské komunistické strany. Volební komise nicméně tvrdí, že žádné vážné problémy nezaregistrovala.

Volby v černomořském letovisku jsou považovány za test demokratického odhodlání prezidenta Dmitrije Medvěděva, který se několikrát veřejně vyslovil pro otevřenou politickou soutěž. Budoucí starosta Soči, které se chystá na pořadatelství zimní olympiády v roce 2014, bude mít pod dohledem rozpočet ve výši více než šesti miliard dolarů.

Lenka Kabrhelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme