Ruská policie pátrá po zubařce, která pacientce vytrhala 22 zdravých zubů. Asi se skrývá na Kavkaze

Ruská policie pátrá po petrohradské dentistce, která pacientce vytrhala 22 zdravých zubů. Zubařka je podle serveru Fontanka stíhána kvůli tomu, že si nechala vyplatit více než 843 000 rublů (asi 350 000 Kč) za vytrhání zubů a zřízení zubních můstků, které třiačtyřicetiletá pacientka původně vůbec nepotřebovala.

Petrohrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie pátrá po petrohradské zubařce, která měla pacientce vytrhat 22 zdravých zubů. Za zákrok si nechala zaplatit asi 350 tisíc korun. | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

Kriminalisté nyní zjišťují, zda takových případů nebylo víc. Dentistka je na útěku a spekuluje se, že se možná skrývá na Kavkaze, kam ruka ruského zákona mnohdy nedosáhne.

Ruská zubařka vytrhla pacientce 22 zdravých zubů, naúčtovala si přes 800 tisíc rublů

Číst článek

„Kde se zubařka momentálně nachází, se dosud nepodařilo zjistit," citovala vyšetřovatele agentura Interfax.

Čtyřicetiletá lékařka, která měla soukromou zubařskou praxi v oblasti Frunzenského rajónu, čelí obvinění z podvodu podle článku 159 ruského trestního zákoníku.

„Z vyšetřovacích materiálů vyplývá, že podezřelá v roce 2014 ošálila 43letou místní ženu na základě poskytnutí zubního ošetření, (během něhož pacientce) odstranila zbylých 22 zdravých zubů, upevnila můstky pochybné kvality a od oběti (za to) obdržela přes 843 tisíc rublů," uvedli vyšetřovatelé.

ČTK, mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme