Ruská policie zadržela na demonstraci v Moskvě přes 60 opozičních aktivistů

V policejní vazbě skončilo více než 60 ruských opozičních aktivistů. Na nepovoleném mítinku si chtěli připomenout třetí výročí demonstrace na Bolotném náměstí, která skončila srážkami s policií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rusové si na Bolotném náměstí v centru Moskvy připomněli události z loňského května a vyjádřili znovu Putinovi svůj nesouhlas. | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Ruská policie zadržela podle stránek OVD-Info 64 opozičních aktivistů a v pěti antonech je rozvezla na různá policejní oddělení v Moskvě.

Vzpomínkovou akci pořádala různá opoziční uskupení, od levicových přes nacionalisty až po pravicové a liberální organizace.

Několik desítek jejich příslušníků dostalo po událostech na Bolotném náměstí 6. května 2012 přísné tresty za výtržnictví a napadení veřejného činitele, jiní na soud stále čekají.

Demonstrace na Bolotném náměstí byla dosud největším vystoupením proti politice prezidenta Vladimira Putina a falšování výsledků prezidentských voleb.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme