Ruská policie zadržela několik demonstrantů podporujících Pussy Riot

Zhruba desítku lidí zadržela v Moskvě ruská policie během protestu na podporu vězněným členkám dívčí skupiny Pussy Riot. Demonstranti chtěli odsouzeným aktivistkám vyjádřit solidaritu u příležitosti Mezinárodního dne žen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruští policisté zadrželi několik demonstrantů podporujících Pussy Riot | Zdroj: Reuters

Malý protest u moskevského sídla vězeňské služby měl podle Jekatěriny Samucevičové, třetí odsouzené aktivistky Pussy Riot, která byla propuštěna na podmínku, vyjádřit solidaritu zavřeným dívkám a připomenout boj za práva žen.

Policie několik demonstrantů zadržela i přesto, že akce měla formu protestu jednotlivců, pro který není třeba souhlas ani povolení úřadů.

Marie Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová odsluhují za odehrání protiputinovské písně v pravoslavném chrámu dvouletý trest ve vězeňských koloniích. Kritikové považují jejich uvěznění za nespravedlivé a politicky motivované.

Tolokonnikovová, která si odpykává trest v kolonii v Mordovii, požádala úřady o předčasné propuštění. Aljochinové, vězněné v Permské oblasti, v lednu soud stejnou žádost zamítnul.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme