Ruská policie zadržela několik demonstrantů podporujících Pussy Riot

Zhruba desítku lidí zadržela v Moskvě ruská policie během protestu na podporu vězněným členkám dívčí skupiny Pussy Riot. Demonstranti chtěli odsouzeným aktivistkám vyjádřit solidaritu u příležitosti Mezinárodního dne žen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruští policisté zadrželi několik demonstrantů podporujících Pussy Riot

Ruští policisté zadrželi několik demonstrantů podporujících Pussy Riot | Zdroj: Reuters

Malý protest u moskevského sídla vězeňské služby měl podle Jekatěriny Samucevičové, třetí odsouzené aktivistky Pussy Riot, která byla propuštěna na podmínku, vyjádřit solidaritu zavřeným dívkám a připomenout boj za práva žen.

Policie několik demonstrantů zadržela i přesto, že akce měla formu protestu jednotlivců, pro který není třeba souhlas ani povolení úřadů.

Marie Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová odsluhují za odehrání protiputinovské písně v pravoslavném chrámu dvouletý trest ve vězeňských koloniích. Kritikové považují jejich uvěznění za nespravedlivé a politicky motivované.

Tolokonnikovová, která si odpykává trest v kolonii v Mordovii, požádala úřady o předčasné propuštění. Aljochinové, vězněné v Permské oblasti, v lednu soud stejnou žádost zamítnul.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme