Ruská policie zadržela šéfa organizace Křesťanský stát, vyzýval k vypalování kin kvůli filmu o milence cara

Ruská policie zadržela šéfa organizace Křesťanský stát – Svatá Rus Alexandra Kalinina. S odkazem na zdroje z vyšetřování o tom informuje ruský server Gazeta. Kalinin své přívržence vyzýval ke žhářským útokům na kina, která budou promítat film Matilda o milence cara Mikuláše II.

Jekatěrinburg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběr z filmu Matylda | Zdroj: Repro YouTube

Neznámí útočníci nedávno podpálili auto advokáta, který zastupuje režiséra snímku. Právník Alexeje Učitěle požádal tajnou službu FSB, aby incident prošetřila. Organizace Křesťanský stát se opírá o pravoslavnou víru a autory Matildy obviňuje z rouhání.

O podpálení kina se nedávno pokusil jeden muž v Jekatěrinburgu. Zdůvodnil to nesouhlasem s obsahem filmu, který bude mít premiéru až koncem října.

Posledního cara a jeho rodinu ruská církev v roce 2000 svatořečila. Kromě duchovních kritizuje snímek například ruská poslankyně a bývalá ukrajinská prokurátorka Natalja Poklonská. Ona sama tvrdí, že policii o nynější zadržení Kalinina požádala, protože ji jeho hrozby znepokojovaly.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme