Ruská policie zadržela šéfa organizace Křesťanský stát, vyzýval k vypalování kin kvůli filmu o milence cara

Ruská policie zadržela šéfa organizace Křesťanský stát – Svatá Rus Alexandra Kalinina. S odkazem na zdroje z vyšetřování o tom informuje ruský server Gazeta. Kalinin své přívržence vyzýval ke žhářským útokům na kina, která budou promítat film Matilda o milence cara Mikuláše II.

Jekatěrinburg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběr z filmu Matylda | Zdroj: Repro YouTube

Neznámí útočníci nedávno podpálili auto advokáta, který zastupuje režiséra snímku. Právník Alexeje Učitěle požádal tajnou službu FSB, aby incident prošetřila. Organizace Křesťanský stát se opírá o pravoslavnou víru a autory Matildy obviňuje z rouhání.

O podpálení kina se nedávno pokusil jeden muž v Jekatěrinburgu. Zdůvodnil to nesouhlasem s obsahem filmu, který bude mít premiéru až koncem října.

Posledního cara a jeho rodinu ruská církev v roce 2000 svatořečila. Kromě duchovních kritizuje snímek například ruská poslankyně a bývalá ukrajinská prokurátorka Natalja Poklonská. Ona sama tvrdí, že policii o nynější zadržení Kalinina požádala, protože ji jeho hrozby znepokojovaly.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme