Ruská policie zadržela v Ingušsku tři polské novináře

Tři polští novináři byli zadrženi v Ingušsku na jihu Ruska. Důvodem je podle ruských orgánu nepovolené natáčení vojenské základny na Severním Kavkaze. Polským žurnalistům zabavily natočené kazety a videokameru. Novináři státní polské televize TVP byli zadrženi v hotelu v ingušské Nazrani a poté odvezeni na několikahodinový výslech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paprsky slunce pronikají přes kopce Velkého Kavkazu do horského údolí | Foto: Jiří Mareček

Podle Mezinárodního výboru na ochranu novinářů, který tento případ zveřejnil, točili žurnalisté z Polska dokumentární film o Čečensku. Podle organizace měli platná víza a novinářskou akreditaci vydanou ruským ministerstvem zahraničí. Policie v Ingušsku jim ale po zadržení oznámila, že tyto doklady neplatí a zabavila jim osmnáct videokazet a televizní techniku.

Momentálně se novináři nacházejí ve Vladikavkazu v Severní Osetii a čekají na přílet polského konzula z Moskvy. Výbor na ochranu novinářů vydal prohlášení, ve kterém ostře odsoudil zacházení s redaktory z polské televize. Navíc vyzval ruské orgány, aby ukončily neustálé zastrašování novinářů a dovolily jim informovat o situaci v Čečensku.

Petr Vavrouška, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme