Ruská policie znovu zatýkala na protivládní demonstraci

Zatýkáním skončila v Moskvě další protivládní demonstrace. Policie zadržela na mítinku před moskevskou radnicí 30 aktivistů, kteří protestovali proti starostovi Juriji Lužkovovi a vládě premiéra Putina. Milice zakročila jen dva dny poté, co prezident Dmitrij Medvěděv na mezinárodním fóru bránil ruskou demokracii.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská policie zatýká v Moskvě protivládní demonstranty

Ruská policie zatýká v Moskvě protivládní demonstranty | Zdroj: ČTK

Několik set příslušníků pořádkové policie radnicí nepovolený mítink zhruba padesátky lidí ukončila po dvaceti minutách. Třicet demonstrantů skončilo na policejní stanici, zbytek milice vytlačila z prostranství před radnicí.

Aktivisté žádají odchod moskevského starosty Jurije Lužkova a možnost vybrat nového šéfa radnice ve volbách a ne jeho dosazení svrchu. Tlak na třiasedmdesátiletého Lužkova v posledních dnech sílí. Ruská média spekulují o nespokojenosti Kremlu s kroky starosty v době letních požárů a jeho možné rezignaci.

S neobvykle ostrou kritikou přišla i ruská televize, jejíž dva kanály odvysílaly dokument otevřeně obviňující starostu ze zneužívání funkce k vlastnímu obohacování.

Igor Maňour, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme