Ruská policie znovu zatýkala na protivládní demonstraci

Zatýkáním skončila v Moskvě další protivládní demonstrace. Policie zadržela na mítinku před moskevskou radnicí 30 aktivistů, kteří protestovali proti starostovi Juriji Lužkovovi a vládě premiéra Putina. Milice zakročila jen dva dny poté, co prezident Dmitrij Medvěděv na mezinárodním fóru bránil ruskou demokracii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská policie zatýká v Moskvě protivládní demonstranty | Foto: ČTK/AP

Několik set příslušníků pořádkové policie radnicí nepovolený mítink zhruba padesátky lidí ukončila po dvaceti minutách. Třicet demonstrantů skončilo na policejní stanici, zbytek milice vytlačila z prostranství před radnicí.

Aktivisté žádají odchod moskevského starosty Jurije Lužkova a možnost vybrat nového šéfa radnice ve volbách a ne jeho dosazení svrchu. Tlak na třiasedmdesátiletého Lužkova v posledních dnech sílí. Ruská média spekulují o nespokojenosti Kremlu s kroky starosty v době letních požárů a jeho možné rezignaci.

S neobvykle ostrou kritikou přišla i ruská televize, jejíž dva kanály odvysílaly dokument otevřeně obviňující starostu ze zneužívání funkce k vlastnímu obohacování.

Igor Maňour, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme