Ruská pravoslavná církev tvrdí, že na ni útočí nepřátelé

Ruská pravoslavná církev je podle patriarchy Kirilla terčem „útoku nepřátel". Nejvyšší představitel ortodoxní církve nepřímo reagoval na kritiku, která v Rusku zní v souvislosti s případem dívčí skupiny Pussy Riot. Tři její členky jdou za odzpívání protiputinovské písně v největším moskevském pravoslavném chrámu na dva roky do vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský patriarcha Kirill | Zdroj: Reuters

Patriarcha Kirill odmítnul obavy ruské veřejnosti z prorůstání nejvyšších míst v církvi s ruským státním establishmentem s tím, že jde o uměle vytvořený mýtus.

V rozhovoru pro ruskou státní televizi nejvyšší představený pravoslavné církve uvedl, že jeho instituce brání svoji autonomii. Ortodoxní církev je podle něj terčem útoku nepřátel, který má testovat hloubku pravoslavné víry v Rusku.

Na adresu pravoslavné církve v Rusku v posledních měsících zní sílící kritika. Její součástí, jak tvrdí tři odsouzené členky Pussy Riot, bylo i vystoupení v Chrámu Krista Spasitele.

Mladé ženy podle svých slov protestovaly proti otevřené podpoře patriarchy Kirilla tehdy prezidentskému kandidátovi Vladimiru Putinovi.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme