Ruská prokremelská média se pustila do Turecka. Zkritizovala počasí i Osmanskou říši

Prokremelská média se po sestřelení ruského bitevníku Su-24 tureckou stíhačkou F-16 zaměřila na kritiku všeho, co se znepřátelenou zemí souvisí. Po pádu stroje na syrsko-tureckém pomezí do programu zahrnula komentáře o tamním počasí i Osmanské říši.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský vojenský letoun Su-24 po zásahu raketou z turecké stíhačky

Ruský vojenský letoun Su-24 po zásahu raketou z turecké stíhačky | Zdroj: ČTK

Na ruských meteorologických mapách se nad Tureckem stáhla černá mračna. Hlavní televizní odborník na počasí Vadim Zavodčenkov oznámil, že v Soči je teď skoro stejně dobré počasí jako na tureckém pobřeží a na Kavkaze je víc sněhu než v tureckých zimních střediscích. Ta jsou podle něj navíc tak vysoko, že se tam téměř nedá dýchat.

Meteorolog už se proslavil spojováním předpovědí počasí s vývojem konfliktu na Ukrajině.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Rusku se po sestřelení bitevníku rozbíhá protiturecká kampaň. Program prokremelských médií sledoval i Martin Dorazín

Po počasí se ruští odborníci pustili do rozboru turecké ekonomiky, které předpověděli černou budoucnost. Údajně o ní svědčí tříprocentní hospodářský růst.

Definitivní ranou tureckému hospodářství podle nich bude masový odliv ruských turistů.

Následovala lekce z historie o zvěrstvech, kterých se na porobených národech dopouštěla Osmanská říše. Nakonec vše moderátor Maxim Kiseljov uzavřel vylíčením tureckého prezidenta Erdogana jako poskoka Spojených států, Ukrajiny a Islámského státu.

Kvůli sestřelení letounu se před tureckým velvyslanectvím v Moskvě v pátek sešel dav rozhněvaných demonstrantů. Do oken lidé házeli kameny. Protest byl oficiálně zakázán, ruská policie ale nezasáhla.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme