Ruská vláda chce převzít kontrolu i nad cestovkami

Ruské ministerstvo pro mimořádné situace chce převzít kontrolu nad extrémní turistikou, prověřovat způsobilost cestovních kanceláří a jejich průvodců. Ruské cestovky se ale bouří, ministerstvo totiž počítá mezi extrémní druhy sportu také běžné lyžování. Pokud zákon projde, chtějí se obrátit na prezidenta Vladimíra Putina. Ten totiž lyžování velmi podporuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rafting | Foto: msnbc.com

Ministerstvo požaduje změnu zákona o turismu. Chce, aby cestovní kanceláře procházely pravidelnou prověrkou a konzultovaly s úředníky rezortu jednotlivé zájezdy, výpravy nebo expedice. Pod extrémní sporty spadají v Rusku potápění, skialpinismus, snowboarding, rafting, ale také lyžování. Ministerstvo po mimořádné situace tvrdí, že cestovky jsou zodpovědné za životy lidí, s námi se ale o nebezpečných výletech neradí, a v případě krize pak žádají naši pomoc.

Zástupci cestovních kanceláří ale oponují, Náklady na školení našich průvodců jen zvýší ceny zájezdů a ministerstvo, které se má starat o záchranu lidí, chce na všem pouze vydělat. Navíc dodávají, že rezort stejně nemá experty, kteří by mohli vyučovat například základy potápění.

Loni Rusové za extrémní turistiku zaplatili přes jeden a půl miliardy dolarů.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme