Ruská vojska údajně zničila tábor vůdce Čečenců Basajeva

Ruská federální vojska zničila podle zpráv některých médií tábor jednoho z vůdců čečenských ozbrojenců Šamila Basajeva. Informaci o likvidaci tábora přinesla agentura Itar-Tass s odvoláním na zdroje z federálních jednotek. Podle těchto zpráv byl tábor smeten z povrchu země leteckým útokem a s použitím raket.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V táboře v hornaté části severokavkazské republiky byly likvidovány kryty bojovníků i sklady zbraní a podle ruských vojenských zdrojů utrpěli ozbrojenci i ztráty na životech. O táboře Basajevovy skupiny ve Vedenském obvodu Čečenska se mělo velení ruských federálních jednotek dozvědět od jednoho z bojovníků, zadrženého před čtyřmi dny při takzvané vyčišťovací akci. Moskva údajně získala s podrobnostmi o táboře od obyvatel severokavkazské republiky také informace o úkrytech Aslana Maschadova a jeho skupiny. Zprávy o zničení tábora čečenských ozbrojenců však zatím nebyly potvrzeny z dalších zdrojů.

Petr Voldán, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme