Ruské síly zabily údajného organizátora útoků na moskevské metro

Ruské bezpečnostní síly podle svého tvrzení zabily na severním Kavkaze jednoho z ozbrojenců podezřelých ze zorganizování sebevražedných útoků na moskevské metro. V březnu při nich v podzemní dráze v ruské metropoli zahynulo 40 lidí, 100 dalších bylo zraněno. Podle ruského protiteroristického výboru byl muž zabit spolu s dalšími čtyřmi povstalci při speciální operaci v Dagestánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé před stanicí metra Park kultury v Moskvě. | Foto: Adéla Havránková

Magomedali Vagabov byl podle ruských úřadů jedním z hlavních strůjců březnových pumových útoků, údajně měl aktivně organizovat přípravu a výcvik sebevražedných atentátníků.

Ruská média už dříve uvedla, že Vagabov byl manželem Mariam Šaripovové, jedné ze dvou žen, které odpálily nálože v moskevském metru. Její rodina to ale odmítá.

Protiteroristický výbor označuje zabitého ozbrojence za jednu z hlavních postav islamistického odporu na severním Kavkaze. Kromě moskevských útoků mu úřady připisují podíl na atentátech proti příslušníkům bezpečnostních sil a sabotážích železniční infrastruktury.

Lenka Kabrhelová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme