Ruské televize posilují svou bezpečnost

Televizní společnosti v Rusku posilují svoji bezpečnost. Obávají se další vlny teroristických útoků, které mohou být tentokrát zaměřeny právě na televizní stanice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

televizní diváci | Foto: Jan Rosenauer st.

Televizní studia, to může být nový cíl teroristů. Ruský deník Izvestija získal kopii telegramu, který zaslalo regionálním studiím oddělení bezpečnosti Ruské státní televizí a rozhlasové společnosti. Televizní redaktoři z různých míst Ruska hlásí, že poprvé po několika letech jim prohlížejí při vstupu do práce tašky a vyžadují několikrát ukázat průkaz totožnosti. Tam, kde dosud hlídali vrátní důchodci, jsou teď ozbrojení příslušníci Ministerstva vnitra.

Podle neoficiálních ifnormací se mohou teroristé zmocnit jakéhokoli televizního studia a předat v přímém přensou ruské vláda a prezidentovi Putinovi své požadavky. Podle úřadů jde ale o běžné zesílení bezpečnosti kvůli poslední vlně terorismu Rusku.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme