Ruské úřady dál pátrají po ztracené lodi. Zadržely ředitele majitelské firmy

Na ruském Dálném Východě dál pátrají po zmizelé lodi Amurskaja, která se plavila v Ochotském moři. Policie dnes zadržela ředitele firmy, které loď patřila. Plavidlo přepravovalo náklad zlatonosné rudy. Z radarů zmizelo před deseti dny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moře | Foto: Tomáš Vodňanský

Policie v Chabarovském kraji zadržela podle ruských médií generálního ředitele společnosti Mořský přístav Nikolajevskij na Amuru, které loď patřila, v souvislosti s vyšetřováním trestného činu zmizení lodi Amurskaja.

Plavidlo převáželo 700 tun zlatonosné rudy, což bylo více než jeho povolená nosnost. Loď zmizela 28. října, devítičlenná posádka stačila vyslat krátký signál SOS, od té doby záchranáři po stroji marně pátrají.

V pondělí zachytili nedaleko Šantarských ostrovů pod hladinou předmět podobný plavidlu. Potapěči ale zatím kvůli špatnému počasí nemohli ověřit, zda jde skutečně o ztracenou loď.

Podle ruské agentury Ria Novosti plavidlo přepravovalo rudu z naleziště, které patří společnosti Polimetall. Pětinový podíl v ní vlastní skupina PPF podnikatele Petra Kellnera, další části vlastní ruští miliardáři Alexandr Mamut a Alexandr Něsis.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme