Ruské úřady evakuují z Bělgorodské oblasti na 9000 dětí. Ostřelování za uplynulý týden zabilo již 16 lidí

Ruské úřady evakuují kolem 9000 dětí z Bělgorodu a Bělgorodské oblasti. Tamní gubernátor Vjačeslav Gladkov jako důvod uvedl ukrajinské ostřelování tohoto ruského příhraničního regionu, napsala v úterý agentura Reuters. Gladkov také podle serveru Meduza sdělil, že za týden zahynulo v Bělgorodské oblasti kvůli ostřelování 16 lidí a dalších 98 utrpělo zranění.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky ostřelování Bělgorodské oblasti

Ruské příhraniční regiony čelí ostřelování a útokům dronů, které ruské úřady připisují Ukrajině. | Zdroj: Reuters / Stringer

Evakuované děti podle gubernátora zamíří do jiných ruských regionů, například více než tisícovka dětí má jet v pátek do Penzy, Tambova, Kalugy nebo Stavropolského kraje.

Ukrajinu šokuje, že americká vojenská pomoc zůstává zablokovaná, řekl ministr Kuleba

Číst článek

Mimo to v úterý Gladkov podle ruské státní tiskové agentury TASS uvedl, že při ostřelování obce Razumnoje utrpěli zraněni čtyři lidé.

Čtrnáctiletý chlapec a jeho matka byli zraněni, když soukromý dům zasáhly střepiny, uvedl Gladkov s tím, že další žena byla zraněna na ulici. Později informoval o tom, že mnohočetná zranění utrpěl ještě 15letý hoch. Poškozeny byly obytné domy, škola, školka a 19 automobilů.

Ztráty po ostřelování hlásí i bělgorodský zoopark, kde mimo jiné uhynula samice klokana Bennettova, kterou zasáhla střepina z kazetové munice.

Hlavní úkol Ukrajiny pro letošní rok? Oslabit zásobování nepřítele a útočit na Černomořskou flotilu

Číst článek

Bělgorodská oblast sousedí s Ukrajinou, která se přes dva roky brání ruské vojenské agresi. Ruské příhraniční regiony v souvislosti s ruskou invazí do sousední země čelí ostřelování a útokům dronů, které ruské úřady připisují Ukrajině.

Ta informuje o ruských vzdušných útocích nebo dělostřeleckému ostřelování svého území prakticky denně. Útoky na Ukrajinu si často vyžádají civilní oběti.

Z Bělgorodské oblasti v posledních dnech rovněž přicházely zprávy o přeshraničních vpádech bojovníků z Ukrajiny. Moskva uváděla, že je armáda odrazila. Gladkov kvůli situaci v regionu minulý týden oznámil dočasné uzavření nákupních center a také škol v některých místech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme