Ruské úřady obvinily tanečníka Velkého divadla z útoku na ředitele baletu

Ruští vyšetřovatelé obvinili tanečníka Pavla Dmitričenka jako hlavního organizátora útoku na uměleckého šéfa baletu Velkého divadla. Sólistovi respektovaného baletního souboru hrozí za úmyslné ublížení na zdraví až 12leté vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obviněný tanečník Pavel Dmitričenko | Zdroj: Reuters

Obvinění jsou také dva muži, kteří napadení realizovali. Podle rozhodnutí moskevského soudu zůstanou všichni tři až do procesu ve vazbě.

29letý Pavel Dmitričenko konflikt s uměleckým ředitelem baletu Sergejem Filinem nepopírá. Jak ale prohlásil u soudu, nikdy si nepřál, aby útočník choreografa polil kyselinou sírovou. Zmínil se prý pouze o zbití.

Společně s Dmitričenkem stojí před soudem Jurij Zaruckij, který podle policie útok provedl, a Andrej Lipatov, ten prý zajistil dopravu k domu Sergeje Filina.

Umělecký šéf baletu Velkého divadla utrpěl při lednovém útoku popáleniny v obličeji a téměř přišel o zrak.

Incident šokoval ruskou veřejnost i kulturní scénu. Podle expertů odhalil tvrdé zákulisní boje, které se v respektované kulturní instituci odehrávají. Velké divadlo je považováno už od 18. století za jeden ze symbolů ruské kultury.

Obviněný tanečník Pavel Dmitričenko v titulní roli baletu Ivan Hrozný | Foto: Reuters

Lenka Kabrhelová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme