Ruské úřady údajně znají jméno jednoho z útočníků z Dagestánu

Úřady v jihoruském Dagestánu vyhlásily na sobotu den smutku za oběti dvou pumových atentátů v regionální metropoli Machačkale. Výbuchy připravily o život 13 lidí, přes 90 dalších skončilo v se zraněními v péči lékařů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ulice v dagestánské Machačkale po výbuchu dvou bomb | Zdroj: Reuters

Ruští vyšetřovatelé podle agentury Interfax znají totožnost jednoho z útočníků. Údajně jím měl být 23letý obyvatel Machačkaly. Po jménu druhé osoby, která odpálila další nálož, úřady dál pátrají.

Ruská média s odvoláním na zdroje ve zpravodajských službách tvrdí, že mohlo jít o 19letou sestru sebevražedného útočníka. Verzi vyšetřovatelů by nyní měla potvrdit genetická expertíza.

Obě nálože umístěné v automobilech explodovaly ve čtvrtek večer nedaleko policejního stanoviště v rozmezí zhruba 20 minut.

Za poslední měsíce jde o nejvážnější útok v regionu severního Kavkazu, který se potýká s rostoucím násilím a radikalizací. V roce 2014 v nedalekém Soči Rusko bude hostit zimní olympijské hry.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme