Ruské úřady zatkly dalšího muže kvůli vraždě Němcova

V souvislosti s vraždou ruského opozičního politika Borise Němcova jsou zadrženi už 3 muži. Po zatčení Anzora Gubaševa a Zaura Dadajeva oznámily úřady Ingušska zadržení dalšího podezřelého. Podle médií jde zřejmě o Gubaševova bratra Šagida.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Květy na místě vraždy Borise Němcova v Moskvě | Zdroj: Reuters

Šéf ruské kontrarozvědky Alexandr Bortnikov nejdřív oznámil zatčení Anzora Gubaševa a Zaura Dadajeva, kteří pocházejících ze severního Kavkazu.

Úřady ruské autonomní republiky Úřady ruské autonomní republiky Ingušsko pak podle agentury DPA ohlásily zadržení dalšího muže. Z informací ruských agentur vyplývá, že jde zřejmě o Gubaševova bratra Šagida.

Ruská policie zadržela podezřelé z podílu na vraždě Borise Němcova

Číst článek

Opoziční předák a bývalý vicepremiér Boris Němcov zemřel minulý týden. Neznámí pachatelé ho zastřelili v Moskvě.

Ruská opozice viní z vraždy současné ruské vedení, včetně Putina. Někdejší ruský vicepremiér a jeden z opozičních předáků mimo jiné připravoval zprávu shrnující důkazy o ruském vojenském podílu na ukrajinské krizi.

Podle ruských vyšetřovatelů mohla mít vražda za cíl poškodit prezidenta Putina, mohla souviset s Němcovovým osobním životem nebo s islámským extremismem.

Jana Lejpová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme