Ruské železnice mají nového šéfa. Dosavadní ředitel a Zemanův přítel Jakunin jde do politiky

Dosavadní generální ředitel ruských státních železnic Vladimír Jakunin rezignoval na svou funkci. Ruská vláda už jmenovala jeho nástupce. Jeden z nejbohatších a nejvlivnějších Rusů a blízký přítel prezidenta Miloše Zemana se teď chce věnovat politické dráze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf ruských státních železnic Vladimír Jakunin rezignoval na svou funkci, jde do politiky

Šéf ruských státních železnic Vladimír Jakunin rezignoval na svou funkci, jde do politiky | Zdroj: Reuters

Vladimír Jakunin před svou rezignací označil Ruské železnice za příklad prosperujícího státního podniku s obrovskými možnostmi. Ruské dráhy mají do několika let propojit Čínu, Kazachstán a Rusko s Evropou.

Novým šéfem ruských železnic se stal náměstek ministra dopravy Oleg Bělozerov. Předsedou představenstva zůstává vicepremiér Arkadij Dvorkovič.

Premiér Dmitrij Medvěděv novému vedení státních drah uložil především zlepšit podmínky v osobní přepravě.

Bývalý ředitel státních železnic Vladimír Jakunin kandiduje na senátora za Kaliningradskou oblast. Na post šéfa Ruských železnic sice rezignoval, ale ponechal si diplomatický pas velvyslance.

Vladimír Jakunin patří k nejbohatším Rusům se zálibou v drahých kožiších a patří mu desítky luxusních nemovitostí v Rusku i zahraničí. Od loňského března je na seznamu osob, vůči nimž vyhlásily Spojené státy sankce za podporu okupace Krymu. Sankce Evropské unie se na něj nevztahují.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme