Ruské zvláštní síly zastřelily v Petrohradě několik údajných teroristů

Tři až čtyři příslušníky severokavkazské teroristické skupiny zastřelily dnes v Petrohradě zvláštní jednotky ruské Národní gardy. Při zásahu v obytném domě na petrohradském sídlišti teroristé nebo příslušníci jednotek zvláštního nasazení použili granáty, případně jiné výbušniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah ruských speciálních sil proti teroristům v Petrohradu | Zdroj: ČTK

Obyvatelé 16patrového domu slyšeli dvě exploze a střelbu. V bytě na 10. poschodí se zabarikádovala skupina lidí, po kterých policie už dřív vyhlásila federální pátrání.

Podle Federální bezpečnostní služby šlo o bandu původem z Kabardino-balkarské republiky na Severním Kavkazu.

Mluvčí ruského vyšetřovacího výboru Vladimír Markin uvedl, že se hledaní odmítli vzdát, začali střílet a nakonec byli všichni v přestřelce zabiti.

Nikdo z obyvatel domu ani z příslušníků zásahového komanda nebyl zraněn, dodal Markin.

Podle jiných zdrojů ale policisté zabili tři údajné teroristy. Jednoho příslušníka zvláštních sil podle těchto informací zločinci zranili.

Druhý incident se podle policejního sdělení stal na severovýchodním okraji Moskvy. Dvojice mužů tam pistolemi a sekyrami zaútočila na post dopravní policie a zranila přitom dva strážníky. Policisté pak oba útočníky zlikvidovali.

Ruští vyšetřovatelé předpokládají, že pachatelé moskevského útoku pocházeli z některé ze středoasijských zemí.

Martin Dorazín, Lukáš Matoška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme