Rusko a Čína vetovaly rezoluci Rady bezpečnosti OSN o Sýrii

Rusko a Čína vetovaly rezoluci Rady bezpečnosti OSN o Sýrii, která vyzývala syrského prezidenta Bašára Assada, aby odstoupil. To požaduje také Liga arabských států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlasování o rezoluci Rady bezpečnosti OSN k Sýrii

Hlasování o rezoluci Rady bezpečnosti OSN k Sýrii | Zdroj: ČTK

Na půdě Rady bezpečnosti se tak k ničemu nedospělo. Krátce poté reagovala na dění v New Yorku šéfka americké diplomacie Hillary Clintonová.

Podle ní nebylo možné s Moskvou konstruktivně spolupracovat. Clintonová, která je na bezpečnostní konferenci v Mnichově, zároveň vyloučila vojenský zásah v Sýrii.

Americký prezident Barack Obama mezitím dnes ráno vydal k Sýrii zatím nejsilněji formulované prohlášení. Přímo v něm obviňuje syrskou vládu z nevyslovitelného útoku proti vlastnímu lidu v městě Homs.

Sýrie hlásí přes 300 mrtvých civilistů a útoky na své ambasády ve světě

Číst článek

Obviňuje ji také z brutality a vyzývá syrského prezidenta Assada, aby co nejrychleji odstoupil, protože prý ztratil jakoukoli legitimitu. Ze strany USA se tak postoj vůči Sýrii výrazně vyostřil.

Země se už přes 10 měsíců potýká s krvavým potlačováním protivládních demonstrací. Jen v Homsu, který je centrem stoupenců opozice, zabily v noci na dnešek syrské jednotky přes 300 civilistů. Například Tunisko kvůli tomu se Sýrií přerušuje diplomatické styky.

Vít Pohanka, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme