Rusko a Írán prohlubují spolupráci, v Moskvě o tom budou jednat ministři zahraničí

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes přijme šéfa íránské diplomacie Džaváda Zarífa. Jde o první návštěvu od uzavření dohody o kontrole íránského jaderného programu. Dohoda má Íránu mimo jiné přinést podstatné zmírnění mezinárodních sankcí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov | Zdroj: Reuters

Rusko považuje dialog s Íránem za prioritu své zahraniční politiky na Blízkém východě a okamžitě hodlá využít uvolnění mezinárodního tlaku na Írán k prohloubení spolupráce ve všech oblastech - od vojensko-technické a bezpečnostní až po cestovní ruch.

Už v minulém roce se vzájemný obchod mezi Ruskem a Íránem zvedl o pět procent a nehledě na veškerá omezení dosáhl téměř dvou miliard dolarů. Moskvu a Teherán dnes spojuje také téma sankcí, které na oba státy kvůli jejich agresivnímu chování uvalil Západ.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme