Rusko a Izrael budou jednat o možných opatřeních vůči Íránu

Do Moskvy přijíždí izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Chce jednat o možném zpřísnění sankcí vůči Íránu. Právě sankce totiž mají být hlavním bodem jeho schůzky s ruským prezidentem Dmitrijem Medvěděvem. Minulý týden vyvolalo nové obavy rozhodnutí Teheránu spustit výrobu vysoce obohaceného uranu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benjamin Netanjahu | Foto: AFP

Oba státníci budou mít na programu celou řadu témat, podle izraelského premiéra Benjamina Netanjahua by měl ale Írán diskusi dominovat.

Izrael chce přimět Rusko k podpoře tvrdých sankcí vůči Íránu v Radě bezpečnosti OSN. V západních zemích po oznámení Teheránu z minulého týdne zesílily obavy, že se Írán snaží vyrobit jadernou zbraň.

Rusko, které s Íránem pojí silné obchodní vztahy, v minulosti odmítalo možné rozšíření sankcí i na íránský energetický sektor. Nyní ale postup Teheránu označilo za porušení rezolucí OSN a naznačilo, že by přitvrzení opatření mohlo podpořit.

Lenka Kabrhelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme