Rusko a NATO se v otázce protiraketové obrany stále rozcházejí

Spor mezi Severoatlantickou aliancí a Ruskem ohledně protiraketové obrany přetrvává. Potvrdilo to vystoupení šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova na Mnichovské bezpečnostní konferenci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová a ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na Mnichovské bezpečnostní konferenci | Zdroj: Reuters

Spolupráce mezi NATO a Ruskem a budoucnost transatlantických vztahů jsou letos nejdiskutovanějšími tématy tohoto prestižního setkání politiků a bezpečnostních expertů z celého světa.

Nevidím žádnou možnost, jak dosáhnout pokroku, když druhá strana zcela ignoruje naše oprávněné obavy, prohlásil v Mnichově ruský ministr zahraničí Lavrov. Potvrdil, že mezi západními spojenci a Ruskem zeje hluboká propast.

NATO chce vybudovat systém protiraketové obrany do roku 2020 na vojenské základně Ramstein ve Falci. Sloužit má k ochraně před útoky ze strany států jako je Írán.

Rozhodnutí o umístění obranného systému na jedné z největších vojenských základen, kterou využívá americké letectvo, by mělo být určitou náplastí za stažení amerických jednotek z Evropy. Definitivní rozhodnutí ale zatím ještě nepadlo.

Klára Stejskalová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme