Rusko a Spojené státy chtějí řešit otázku íránského jaderného programu

Spojené státy a Rusko chtějí spolupracovat na řešení otázky íránského jaderného programu. V Moskvě se na tom shodli ministři zahraničí obou zemí Hillary Clintonová a Sergej Lavrov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hillary Clintonová | Foto: U.S. Department of State

Clintonová se poté sešla i s prezidentem Dmitrijem Medvěděvem. Její vůbec první návštěva Moskvy ve funkci má přispět ke zlepšení rusko-amerických vztahů.

Americká ministryně zahraničí pochválila Rusko "za výbornou spolupráci při řešení otázek kolem íránského jaderného programu," který je podle ní zdrojem vážných obav.

Americká ministryně zahraničí ale dodala, že Spojené státy zatím nebudou usilovat o přijetí přísnějších sankcí. "Právě k takové možnosti má Rusko, které disponuje v radě bezpečnosti OSN právem veta nadále vážné výhrady," zopakoval Lavrov, nicméně dodal, že obecně se obě země v pohledu na otázku Íránu shodnou.

Ministři projednali podle svých slov i řadu dalších témat včetně Afghánistánu a amerických plánů na protiraketovou obranu. Významně podle Sergeje Lavrova pokročili v debatě o jaderném odzbrojování.

Lenka Kabrhelová, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme