Rusko a USA pokročily v debatě o jaderném odzbrojování

Rusko a Spojené státy pokročily v debatě o jaderném odzbrojování. Po jednání s americkou ministryní zahraničí Hillary Clintonovou to prohlásil její ruský protějšek Sergej Lavrov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hillary Clintonová | Foto: U.S. Department of State

Oba ministři zahraničí potvrdili, že kromě dohody o snižování jaderného arsenálu jednali i o dalších důležitých otázkách jako o Afghánistánu, či amerických plánech na protiraketovou obranu.

Hillary Clintonová v Moskvě zopakovala, že Washington, který nedávno přehodnotil svou koncepci, do níž měla být zapojena i Česká republika a Polsko, chce nyní s Ruskem spolupracovat na nové strategii, jak čelit potenciálním hrozbám.

Přehrát

00:00 / 00:00

Moskevské jednání americké ministryně zahraničí Hillary Clintonové s jejím ruským protějškem Sergejem Lavrovem sledoval kolega z ČRo6 Libor Dvořák.

Důležitým momentem jednání bylo podle ministrů zahraničí také téma íránského jaderného programu. Šéfka americké diplomacie ocenila pomoc Ruska v otázce Íránu, její protějšek Sergej Lavrov nicméně připomněl rezervovaný postoj a výhrady Moskvy vůči možnosti zpřísnění sankcí vůči Teheránu.

Jednání Hillary Clintonové bude pokračovat odpolední schůzkou s prezidentem Dmitrijem Medvěděvem a představiteli ruských nevládních organizací.

Lenka Kabrhelová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme