Ruského opozičníka Navalného převezli z vězení do nemocnice. Prý kvůli alergické reakci

Známý ruský opoziční politik Alexej Navalnyj byl v neděli převezen z vězení do nemocnice. Důvodem byl akutními projev alergie. Podle příbuzných a mluvčí Navalného politik nikdy předtím alergiemi netrpěl. Ve vězení byl Navalnyj od středy, neúčastnil se tak sobotní demonstrace. Během ní policie podle aktuálních informací serveru OVD-info zadržela rekordní počet lidí – celkem 1374.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexej Navalnyj při odchodu od moskevského soudu 15. května 2018. | Foto: Tatiana Makeyeva | Zdroj: Reuters

Navalného mluvčí uvedla, že politikovi otekla tvář a zarudla kůže. Podle ní se politik s alergií nikdy předtím nepotýkal. Navalnému je poskytnuta „potřebná péče a je na oddělení s policejní ochranou“, cituje BBC mluvčí.

Poslední iluze se vytratily, hodnotí opozice hromadné zatýkání na nepovolené demonstraci v Moskvě

Číst článek

Navalnyj byl ve středu odsouzen ke třiceti dnům vězení za vyzývání k účasti na sobotní demonstraci za svobodné volby. Během protestu policie zadržela rekordní počet lidí – celkem 1374. Uvedla to organizace pro monitorování politického pronásledování OVD-info.

Podle údajů OVD-info strávilo noc na policejních stanicích více než 150 lidí. Stěžovali si na to, že k nim nepouštějí advokáty, násilím odebírají otisky prstů, nebo že jim nedali vodu ani jídlo. Většinu zadržených policie už propustila, ale desítky lidí v celách stále zůstávají.

Evropská unie v prohlášení odsoudila „nepřiměřené použití síly proti pokojným demonstrujícím“ a apelovala na Rusko, aby respektovalo ústavní práva svých občanů i své mezinárodní závazky.

Martin Dorazín, cha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme