Rusko během voleb povolí práci jen 350 zahraničním pozorovatelům

Březnové prezidentské volby v Rusku už teď čelí kritice kvůli jejich nedemokratičnosti. V kampani podle pozorovatelů dominuje výhradně jméno hlavního favorita Dmitrije Medvěděva, který zcela ovládl státní média. Moskva také opět snížila počet pozorovatelů ze zahraničí, kteří budou moct na volby dohlížet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: Marek Dlouhý

Ústřední volební komise oznámila, že boj o křeslo v Kremlu může monitorovat pouze 350 zahraničních pozorovatelů. To je ale podle mezinárodních organizací žalostně málo. Volebních místností po celém Rusku je totiž více než 90 tisíc. OBSE už například varovala, že na volby do Ruska její lidé nedorazí, pokud jim Moskva nedovolí pracovat už příští týden.

Ruská centrální volební komise už několikrát napadla západní pozorovatele, že se snaží ovlivňovat ruskou politiku, podobně reagoval i prezident Vladimir Putin. Ten včera ruskou kontrarozvědku vyzval, aby během voleb a kampaně zabránila cizímu vměšování do ruských záležitostí.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme