Rusko ohlásilo bleskovou prověrku bojové připravenosti. Zúčastnit se jí mají desetitisíce vojáků

Rusko ohlásilo nečekanou prověrku bojové připravenosti. Informoval o tom ministr obrany Sergej Šojgu. Do manévrů se zapojí na 150 tisíc vojáků, skoro 27 tisíc kusů techniky. Cvičení se má podle něj zúčastnit také asi 400 letadel a stovka lodí.

Moskva (Aktualizováno: 13:41 17. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský raketomet BM-21 Grad při cvičení v oblasti Rostovu | Foto: Sergey Pivovarov | Zdroj: Reuters

Jak uvedl ruský ministr obrany Sergej Šojgu, o bleskové prověrce bojové připravenosti rozhodl prezident Vladimir Putin.

Ruská ‚Vagnerova armáda‘ opět v plné polní. Moskva využívá chaos v Libyi, aby získala přístup k ropě

Číst článek

Podle ministra obrany budou ruské ozbrojené síly cvičit na 35 pozemních a 17 námořních polygonech v Černém a Kaspickém moři.

Manévry mají podle něj prověřit schopnost zajistit bezpečnost na jihozápadě Ruska před teroristickými hrozbami a také se připravit na strategické cvičení Kavkaz 2020. To se má konat v září a Moskva na něj pozvala několik dalších postsovětských zemí.

Ukrajinský ministr obrany Andrij Taran v pátek informoval, že jeho země v reakci na chystané zářijové manévry ruské armády také připravuje vojenské cvičení. Konat se bude na jihu země a Kyjev by chtěl, aby se do něj zapojili i jeho partneři z NATO.

#Rusko ohlásilo bleskovou prověrku bojové připravenosti. Zahrnuje na 150.000 vojáků a skoro 27.000 kusů techniky, letadla i lodě. Manévry mají podle ministra obrany na JZ země prověřit ochranu před teroristickými hrozbami a posloužit jako příprava na zářijové cvičení Kavkaz 2020.

11:34 – 17. 07. 2020

6 15

Ivana Milenkovičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme