Rusko by podle Kerryho mělo dotlačit syrského prezidenta k rozhovorům o odstoupení

Současná uprchlická krize je podle Spojených států dalším důvodem pro to, aby syrský prezident Bašár Asad přišel o moc. Při návštěvě Londýna to prohlásil americký ministr zahraničí John Kerry. Ten ocenil možné zapojení Ruska do boje s Islámským státem v Sýrii. Moskva by ale podle Kerryho taky měla udělat víc pro zprostředkování rozhovorů s Asadem o předání moci v zemi rozvrácené válkou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký ministr zahraničí John Kerry

Americký ministr zahraničí John Kerry | Foto: Wikimedia Commons, public domain, Staff Sgt. Sean Harp

„Je nutné dostat se k vyjednávání. O to usilujeme a doufáme, že Rusko, Írán a další vlivné země to pomohou zařídit. Protože nynější stav nedovoluje krizi ukončit,“ řekl Kerry.

„Poslední rok a půl opakujeme, že Asad musí odejít z vedení země, ale kdy přesně má odejít a jakým způsobem? O tom se musí rozhodnout s ohledem na ženevský mírový proces a rozhovory,“ dodal.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme