Rusko chce nezávislou analýzu jedu použitého proti Skripalovi. 'Mohl být vyroben v Británii'

Diplomatická válka mezi Ruskem a Velkou Británií pokračuje. Moskva chce, aby jedovatou látku použitou v případě otráveného exšpiona Sergeje Skripala a jeho dcery analyzovali v laboratoři Organizace pro zákaz chemických zbraní. Rusko uvedlo, že s Moskvou nikdo nebude hovořit jazykem ultimát. Brzy má také oznámit, jaká odvetná opatření chystá za vyhoštění diplomatů z Británie.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britští vyšetřovatelé na místě, kde Sergej Skripal a jeho dcera zkolabovali po zásahu otravní látkou. Podle britské premiérky by se mělo jednat o nervově paralytickou látku Novičok | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

Ruský velvyslanec při OSN Vasilij Nebenzja se domnívá, že jed označovaný jako Novičok mohl být vyroben i ve Velké Británii.

Vzorec látky podle ruského diplomata mohl na Západ vyvézt některý z ruských vědců v 90. letech. Pokud jed identifikovali jako Novičok, znamená to, že mají k dispozici jeho standard, prohlásil Nebenzja.

Předsedkyně ruského Senátu Valentina Matvijenková uvedla, že Rusko v předvečer prezidentských voleb a před fotbalovým šampionátem nemá k tak 'hloupým' krokům důvod.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme