Nakažených covidem v Rusku dál rychle přibývá. Nejvíce jich je v Moskvě a Petrohradu

Rusko za uplynulý den registruje 25 033 lidí nakažených koronavirem, 749 jich pak s nemocí covid-19 zemřelo. Je to o trochu méně než předchozí den. S odkazem na ruský operativní štáb to v neděli uvedla agentura Reuters. Nejvíce nemocných od 31. ledna hlásí Petrohrad.

Moskva / Petrohrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé stojí ve frontě v očkovacím centru v moskevském Gostinném dvoře | Foto: Denis Kaminev | Zdroj: ČTK / AP

V sobotu ruské úřady oznámily o 49 infikovaných více a po nákaze koronavirem SARS-CoV-2 podle nich zemřelo o tři lidi více. Celkem v zemi s přibližně 146 miliony obyvatel od začátku pandemie zemřelo 143 002 lidí a nakazilo se jich téměř 5,8 milionu.

Zhruba pětina infikovaných, konkrétně 5410, připadá na hlavní město. V Petrohradě, který je druhým největším městem v Rusku, v neděli úřady podle agentury TASS nahlásily 2007 nově nakažených. To je nejvíce od 31. ledna. Od začátku pandemie tam už onemocnělo 489 928 lidí, což je asi devět procent obyvatel města.

Epidemie v Rusku sílí kvůli nakažlivější mutaci delta. Očkování proti covidu-19, které tam začalo loni v prosinci místní vakcínou Sputnik V, přitom postupuje pomalu. Nejméně jednu dávku vakcíny dostalo zatím kolem 18 procent obyvatel, obě dávky má asi 13 procent lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme