Rusko dál odmítá sankce proti Sýrii

Moskva je připravena zorganizovat rozhovory mezi syrskou vládou a opozicí. V Moskvě to prohlásil ministr zahraničí Sergej Lavrov. Zároveň zopakoval, že Rusko odmítá zavedení sankcí proti Sýrii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov | Zdroj: Reuters

Moskva dlouhodobě odmítá snahu mezinárodního společenství zvýšit tlak na režim v Damašku. Během protivládního povstání tam zahynulo téměř 5 a půl tisíce civilistů.

Ruský ministr zahraničí vyzval obě strany konfliktu v Sýrii k jednání, které by ukončilo desetiměsíční konflikt. Syrská opozice ale trvá na tom, že vláda nejdřív musí zastavit ozbrojený zásah proti demonstrantům a pronásledování aktivistů.

Sergej Lavrov znovu kritizoval západní státy, které – jak ruská diplomacie tvrdí – usilují o přijetí jednostranných sankcí proti Damašku. Rusko, které je jedním z posledních spojenců režimu Bašára Asada, dál dodává syrské vládě zbraně, i přes výzvy Spojených států k uvalení zbrojního embarga na Damašek.

V říjnu Moskva společně s Pekingem v Radě bezpečnosti OSN vetovala rezoluci prosazovanou evropskými zeměmi, která odsuzovala postup syrské vlády a otevírala prostor možným sankcím.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme