Přijďte na návštěvu, zve ruská policie šestnáctiletou autorku básně o brutalitě těžkooděnců

Ruská národní garda, která má v zemi na starosti potlačování opozičních demonstrací, pozvala na návštěvu policejní jednotky šestnáctiletou autorku básně o brutalitě pořádkových sil.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruské pořádkové jednotky během protestů v Moskvě. Fotografie z 27. července 2019 | Foto: Shamil Zhumatov | Zdroj: Reuters

„Jestli skutečně taková dospívající dívka existuje, oficiálně ji zveme na návštěvu jednotky, aby se osobně přesvědčila, že tito lidé čestně a důstojně plní svou povinnost bránit klid občanů a spolehlivě zajišťovat pořádek,“ řekl agentuře Interfax mluvčí gardy Valerij Gribakin.

Putin versus mladí liberálové. Jak ruskému vládci vyrostla nová generace nebojácných odpůrců

Číst článek

Arina Ischakovová z Burjatska napsala jakoby z pohledu dcery policisty verše o tom, že se táta vrací domů s rukama od krve, v očích strach a bolest, ale říká, že musí z lidí vymlátit svobodu a lásku, protože takový dostal rozkaz.

Serveru Znak řekla, že báseň napsala, protože se jí nelíbilo, že policisté bijí bezbranné lidi. Ujistila, že mezi příbuznými žádné policisty nemá.

Mluvčí Gribakin označil báseň kolující po internetu za hanebný a do nebes volající příklad, jak političtí technologové znečišťují internet reklamou na nepovolené demonstrace, k čemuž zneužívají dozajista oklamané děti a mladistvé.

Server Newsru.com poznamenal, že Ischakovová veršuje od svých osmi let a že téma příbuzenství mezi policisty a demonstranty, které použila ve své básni, poprvé použili sami policisté přímo během demonstrací, když tlampači vyzývali občany, ať se k příslušníkům pořádkových sil chovají zdvořile, protože mezi nimi „jsou vaši synové“, povolaní k povinné vojenské službě.

Policista uhodil protestující pěstí do břicha. Incident během demonstrace v Moskvě prověří vnitro

Číst článek

V Moskvě se už několik sobot za sebou demonstruje proti vyloučení opozice ze zářijových voleb, naposledy dorazilo na 50 tisíc lidí.

Značného ohlasu se dočkalo i video, na kterém příslušník národní gardy udeřil pěstí do břicha zadrženou demonstrantu Darju Sosnovskou, která byla hospitalizována s vnitřním krvácením.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme