Rusko dočasně uznalo pasy a další dokumenty republik na východě Ukrajiny

Ruský prezident Vladimír Putin podepsal výnos o uznání dokladů obyvatel tzv. Doněcké a Luhanské lidové republiky na východě Ukrajiny. Ukrajinský prezident Petro Porošenko to nazval důkazem ruské okupace těchto území a porušením norem mezinárodního práva.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Putinovi jde o to, aby smazal své libyjské ponížení."

„Putinovi jde o to, aby smazal své libyjské ponížení." | Zdroj: Reuters

Po uznání dokladů vydaných separatisty v Doněcku a Luhansku mají obyvatelé těchto ukrajinských oblastí možnost pracovat, studovat a žít v Rusku, aniž by museli žádat o statut uprchlíka.

Výnos má platit do splnění minských mírových dohod. Prezident Vladimír Putin zdůvodnil své rozhodnutí právě těmito humanitárními důvody. Podle známého ruského politologa Gleba Pavlovského je to ale především varování Západu, že Moskva může jít ještě dál, uznat povstalecké republiky a výhledově je připojit k Rusku.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme