Rusko dodalo Sýrii rakety k obraně středomořského pobřeží

Rusko dodalo Sýrii systémy raketové ochrany proti námořnímu útoku. S odvoláním na nejmenované zdroje to uvedla ruská agentura Interfax. Informace se objevila ve chvíli, kdy se spekuluje o nutnosti zbrojního embarga proti syrskému režimu a také o mezinárodní vojenské intervenci.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sýrie, protivládní protesty

Sýrie, protivládní protesty | Zdroj: ČTK

Rakety Jachont ochrání podle ruských zdrojů celé pobřeží Sýrie. Moskva uvádí, že dodávka je splněním čtyři roky staré smlouvy.

Mezitím blízkovýchodní média upozorňují, že Rusko posílá k syrským břehům letadlovou loď Admirál Kuzněcov a další válečná plavidla. Podle Moskvy je to rok starý plán. Přesto je vyslání flotily vykládáno jako ruská snaha zabránit západnímu útoku na Sýrii, jaký letos zažila Libye.

Moskva odmítá protisyrské sankce s argumentem, že tamní krizi může usadit jedině vnitrosyrský dialog. Rusko spolu s Damaškem poukazuje na to, že v zemi nejsou zabíjeni pouze odpůrci režimu, ale také jeho zastánci.

Při nepokojích a ozbrojených střetech už v Sýrii podle OSN zahynulo více než 4000 lidí.

Igor Maňour, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme