Ruská obrana zničila bezpilotní letoun mířící na Moskvu. Nálety dronů na svém území hlásí i Kyjev

Ruská protivzdušná obrana v noci na čtvrtek zničila dron směřující na Moskvu. Další bezpilotní letoun zneškodnila podle ministerstva obrany v Leningradské oblasti. Informuje o tom agentura TASS. Ukrajinské rakety byly podle úřadů v noci na čtvrtek zničeny v ruské Bělgorodské oblasti. Ukrajinská protivzdušná obrana oznámila, že v noci zlikvidovala většinu z více než 30 dronů, které Rusko použilo k útoku na ukrajinské území.

Sledovali jsme online Moskva/Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský voják vypouští kamikadze FPV dron na frontovou linii u města Bachmut

Ruská protivzdušná obrana v noci na čtvrtek zničila dron směřující na Moskvu. Další bezpilotní letoun zneškodnila podle ministerstva obrany v Leningradské oblasti (ilustrační obrázek) | Zdroj: Reuters

„Dne osmnáctého ledna přibližně v 1.30 moskevského času (středa 23.30) byl zmařen pokus kyjevského režimu provést (…) útok pomocí bezpilotních letounů proti objektům na území Ruské federace. Službu konající síly protivzdušné obrany zničily jeden bezpilotní letoun nad územím Moskevské oblasti a jeden zachytily nad územím Leningradské oblasti,“ uvedlo ruské ministerstvo.

Ukrajina poprvé použila novou protileteckou zbraň, na které pracovala s USA. Sestřelila ruský dron

Číst článek

Naopak Rusko v noci opět útočilo na ukrajinské území. Podle Kyjeva k tomu nyní použilo celkem 33 dronů Šáhed íránského původu, z nichž se ukrajinské protivzdušné obraně podařilo zlikvidovat 22. Hlavními cíli úderů byl sever a jih země, která se už skoro dva roky brání ozbrojené ruské agresi.

Starosta Moskvy Sergej Sobjanin na telegramu napsal, že dron letící na ruské hlavní město byl sestřelen u města Podolsk, které leží jižně od Moskvy. Nemá žádné zprávy o zraněných či škodách.

Gubernátor Bělgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov nad ránem oznámil, že nad oblastí ruská protivzdušná obrana zlikvidovala desítku ukrajinských raket. Letecký poplach nad městem Bělgorod podle médií trval přibližně dvacet minut.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme