Rusko drží smutek za oběti požáru ve městě Perm

Počet obětí pátečního požáru v nočním klubu ve městě Perm se podle ruských úřadů znovu zvýšil. Podle zdravotníků podlehl zraněním další člověk, celkový počet obětí tak stoupnul na 113. Na 120 dalších zůstává v nemocnicích, třetina z nich bojuje v kritickém stavu o život. Celé Rusko dnes drží za oběti neštěstí smutek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

květiny u místa neštěstí v Permi

květiny u místa neštěstí v Permi | Zdroj: ČTK

Tisíce lidí přišly do chrámů po celém Rusku na bohoslužby za oběti pátečního neštěstí. Ruská rádia a televize zrušily zábavné pořady, vlajky na úřadních budovách visí na půl žerdi. V Permi přinesly květiny ke vchodu do vyhořelého nočního klubu stovky lidí.

Podle mluvčího ruské prokuratury Vladimira Markina policie obvinila v souvislosti s požárem z trestného činu čtyři osoby, které zadržela - ředitelku klubu, uměleckého ředitele, spoluzakladatele podniku a podnikatele, který dodal pyrotechniku, od níž klub vzplanul. Prvním třem za jejich obvinění hrozí až sedmiletý trest vězení.

Požár vzniknul podle svědků poté, co se zvrtnul ohňostroj, který uspořádali organizátoři v klubu. Tou dobou bylo uvnitř podniku zhruba 250 lidí, kteří tam slavili osmé narozeniny fungování klubu. Podle vyšetřovatelů zemřela většina obětí na otravu jedovatými zplodinami, když se během paniky a tlačenice nemohly dostat ven.

Lenka Kabrhelová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme