Ruští školáci z hladu upadají do mdlob, varuje dětský ombudsman Kemerovské oblasti

Na jihozápadě Sibiře se objevily případy školáků upadajících do mdlob, protože kvůli hmotné nouzi rodičů hladovějí. Alarmující zprávu ze škol v Kemerovské oblasti ve středu sdělil novinářům dětský ombudsman oblasti Dmitrij Kislicyn. Případ začal vyšetřovat ruský Vyšetřovací výbor (SKR), ústřední orgán pro odhalování trestné činnosti v Rusku.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvláštní komise prý prověřila situaci ve školách a školních jídelnách, hovořila s učiteli i dětmi. Ilustrační foto | Foto: Ilya Naymushin | Zdroj: Reuters

Kislicyna v poslední době stále častěji upozorňují na mrákotné stavy školáků třídní učitelé základních škol, napsala agentura Interfax.

Ruské životní minimum, nebo hladové dávky?

Číst článek

Jde většinou o venkovské děti, jejichž rodiče nemají peníze na řádnou snídani ani na školní oběd, který stojí v přepočtu 17 korun. „Takové případy nejsou vzácné, hladových dětí je už plno,“ řekl ombudsman.

Místní oddělení provládní Všeruské lidové fronty, společenské organizace vytvořené z iniciativy Kremlu, žádné hladové děti v Kemerovské oblasti nenašlo, napsal Interfax.

Zvláštní komise prý prověřila situaci ve školách a školních jídelnách, hovořila s učiteli i dětmi. Školní obědy si podle jejích členů předplácí až 90 procent dětí, ostatní si nosí jídlo z domova.

Tisková služba SKR oznámila, že ombudsmanovo prohlášení prověřuje a určila už školy, kde údajně k mdlobám hladovějících školáků dochází. „Zjišťujeme, zda se vůbec něco takového děje,“ řekl mluvčí vyšetřovatelů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme