Rusko hlásí 20 náletů v Sýrii, devět proti Islámskému státu. Londýn to popírá

Ruská letadla v Sýrii za posledních 24 hodin zaútočila na 20 cílů. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že nálety zasáhly devět objektů radikálního hnutí Islámský stát. Podle Británie ale proti radikálům mířil jen jeden nálet. Zbytek byl prý veden proti jiným cílům, například proti syrské opozici bojující proti prezidentovi Bašáru Asadovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poškozené budovy v syrském městě, které bylo zasaženo ruskými leteckými údery | Zdroj: Reuters

„Naše důkazy ukazují, že používají nenaváděnou munici v obydlených oblastech, zabíjejí civilisty a bombardují Syrskou svobodnou armádu (FSA) bojující proti Asadovi,“ řekl britský ministr obrany Michael Fallon v dnešním rozhovoru s listem The Sun.

Dodal, že ruské nálety podporují Asada a prodlužují utrpení lidí. Podle Londýna byly i páteční nálety, které vedlo Rusko třetí den za sebou, namířeny proti oblastem, které jsou pod kontrolou povstalců a nikoli radikálů z Islámského státu.

Podle syrské opozice několik náletů ruského letectva v posledních dnech mířilo i na obytné čtvrti měst.

Postup Ruska kritizuje nejen Západ, ale také Turecko. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan chce, aby Putin znovu zvážil ruskou misi v Sýrii.

USA, Turecko i Katar vyzývají Rusko k ukončení náletů v Sýrii. Nemíří prý na IS

Číst článek

Rusové podle Ankary nekladou důraz na ochranu civilních životů. Erdogan řekl, že Moskva přislíbila Turecku vést nálety proti radikálům, místo toho je prý ale terčem umírněná opozice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme